سلام خدمت هموطنان عزیز

امروز میخوام چند برنامه بسیار کاربردی برای افرادی که با کامپیوتر و شبکه کار میکنند معرفی کنم.
برنامه های معرفی شده امروز برای پیدا کردن آیپی های یک شبکه میباشد:

۱٫ Angry Ip Scanner
اسم دیگر برنامه امروز ما : Ip Scanner میباشد و با این برنامه میتوانید تمام آیپی های فعال یک شبکه را پیدا کنید.
یعنی برای شما اسکن پورت و اسکن آیپی در شبکه را انجام میدهد.
در این برنامه رنج آیپی ها را میدهید و خود برنامه میان دو رنج آیپی ای که میزنید را سرچ میکند. و کامپیوتر یا موبایل یا هر دستگاه فعال دیگر در شبکه را پیدا میکند.
یکی دیگر از امکانات این برنامه این است که یک مختصر معرفی از آیپی فعال پیدا شده ارائه میدهد. مثلا Host Name یا Computer Name را مینویسد. این برنامه Port (پورت) ها را نیز بررسی و پورت های باز یک دیوایس را پیدا میکند که کاربردهای متنوعی برای کارشناسان و متخصصین حوزه کامپیوتر، برنامه نویسی، شبکه، کاربر عادی خواهد داشت. این برنامه Mac Address دیوایس های پیدا شده را نیز پیدا میکند و ارائه میدهد.

پیدا کردن آیپی های فعال شبکه

در این برنامه همچنین User Name و TTL و Group Name و Computer Name را از روی آیپی مورد نظر پیدا میکند و به شما نمایش میدهد.

این برنامه میتواند اتوماتیک آیپی لوکال شما را پیدا کند و بر اساس Class B و بر اساس Class C سرچ خود را انجام میدهد. همچنین شما میتوانید چندین رنج آیپی متفاوت به برنامه جهت کاوش بدهید.
در انتها معرفی این برنامه یک ویژگی دیگر برنامه که خاصیت مشخص کردن تعداد Thread فعال در هر لحظه را میتوانید مشخص کنید که با توجه به شرایط شما میتوانید این را تنظیم کنید. مثلا در شبکه مورد نظر این کاوش شما لو نرود.

۲٫ Free port scanner
این برنامه ی دیگری است که برخلاف برنامه ای که بالاتر معرفی شد، این برنامه تنها پورت ها را چک میکند و برای شما تمام پورت های رایج را آنالیز میکند و به شما پورت های باز و بسته را لیست میکند.
مشکل این برنامه این است که تنها پورت های یک آیپی را چک میکند و از خاصیت چند آیپی همزمان چک کردن برخوردار نمی باشد. سرعت پایین این برنامه نقطه ضعف دیگر این برنامه است.

اسکن پورت های باز یک آیپی در شبکه

۳٫ Free IP Scanner
این برنامه برخلاف مورد بالا، آیپی های مختلف را بدون چک کردن پورت انجام میدهد. یعنی شما رنج آیپی هایی که میخواید فعال بودنشان چک شود را وارد میکنید و این برنامه خاصیت های IP Address و Workgroup Name و Host Name و User و Mac Address را کاوش میکند.
خب از ویژگی های این برنامه میتوان به سبک بودن و راحت بودن کار با آن را ذکر کرد.

یافتن آیپی های موجود در شبکه محلی با سرعت بالا

۴٫ Advanced IP Scanner
نرم افزاری سریع و آسان برای اسکن و یافتن آی پی آدرس های کامپیوتر ها و دیگر دستگاه های شبکه است.
این نرم افزار قادر به اسکن سریع تمام کامپیوتر ها/پورت های شبکه های لوکال معمولی (باسیم) و یا وایرلس (بدون سیم) می باشد. Advanced IP Scanner دسترسی سریع و آسان به منابع شبکه های مختلف، از جمله HTTP، HTTPS، FTP و پوشه های به اشتراک گذاری شده(Shared) را فراهم می کند و همچنین امکانی برای تشخیص تمام دستگاه های شبکه، از جمله دستگاه های بی سیم و روتر های Wi-Fi را به کاربرانش ارائه می دهد.

از قابلیت های کلیدی نرم افزار Advanced IP Scanner میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
– اسکن سریع شبکه کامپیئتری
– سازگاری با نرم افزار Radmin remote control
– امکان دسترسی آسان به منابع شبکه (مانند HTTP، HTTPS، FTP و پوشه های به اشتراک گذاری شده)
– تشخیص تمام دستگاه های شبکه
– امکان خاموش کردن Remote PC
– اجرای دستورات بر روی یک ریموت کامپیوتر

برنامه حرفه ای یافتن آیپی ها و فولدرهای شیر باز

 

 

  • نتیجه گیری:

    به نظر من بهترین و سبک ترین و کارآمد ترین برنامه برای استفاده متخصصین و کاربران جهت آنالیز شبکه محلی، برنامه اول یعنی Angry Ip Scanner میباشد که هم سرعتش بالاست و هم کیفیت و کارش درسته.
    البته اگر بررسی فولدرهای Shared مدنظر شماست و به آنالیز با دقت بیشتر نیاز دارید برنامه آخر یعنی Advanced IP Scanner کار شما را بهتر راه میندازد.

 

اگر سوالی بود در کامنت ها در خدمتتون هستم.
با تشکر

برنامه پیدا کردن تمام آیپی های فعال درون شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *