هم اکنون قشر گسترده ای

از ساکنین ایالات متحده ی آمریکا پرداخت های خود به یکدیگر را از طریق خدمات «پی پل» انجام می دهند و ظاهراً این موضوع توجه اپل را نیز به خود جلب کرده و سبب شده این کمپانی بخواهد وارد عرصه ی پرداخت های موبایلی P2P یا همان کاربر-به-کاربر شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وال استریت ژورنال در همین راستا می نویسد، غول تکنولوژیک ساکن کوپرتینو مدتی است که به منظور راه اندازی سرویس یاد شده با بانک های مختلفی همچون JP Morgan Chase، Wells Fargo، Capital One Financial و U.S. Bancorp وارد مذاکره شده و انتظار می رود خدمات مذکور از سال ۲۰۱۶ در اختیار استفاده کنندگان از دیوایس هایش قرار گیرد.

جدای از «پی پل» که در اصل به eBay تعلق دارد شرکت های دیگری همچون Venmo، Square و گوگل نیز سرویس های پرداخت موبایلی کاربر-به-کاربر عرضه می کنند.

گفتنی است در سرویسی

که زیر مجموعه ی eBay به افراد ارائه می دهد هر کاربر می بایست برای انتقال پول به سایرین یک اپلیکیشن را روی موبایل خود نصب کند و سپس از طریق آن اپ قادر خواهد بود با وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیل شخص دیگری از حساب پی پل خود، حسابی که به اشتراک پی پل او متصل شده و یا کارت های اعتباریش وجهی را انتقال دهد.

می بایست خاطر نشان کنیم تیم کوک، مدیر عامل اپل، امروز در جریان حضورش در کشور ایرلند با صراحت ذکر نموده که شرکت متبوع او بنا ندارد نقش یک بانک را بر عهده بگیرد و تنها در پی آن است که خدمات پراخت موبایلی اش را کامل تر و بهینه تر سازد.

نباید از یاد برد در حالیکه احتمالاً سرویس مورد اشاره در بالا به زودی به اپل پِی افزوده خواهد شد گوگل مدتی است که طی سال جاری راهکار مذکور را در اختیار کاربران خود گذاشته. ضمناً اپل بابت تراکنش ها از بانک هایی که در خدمات کاربر-به-کاربرش ایفای نقش می کنند کارمزد دریافت نخواهد کرد و بدین ترتیب به نظر می رسد این شرکت بیش از اینکه قصد داشته باشد از کسب و کار انتقال وجه درآمدی را به دست آورد در تلاش است تا با ارائه ی راهکارهای پرداخت موبایلی بهتر و کارآمد تر کاربران آیفون های خود را راضی تر کرده و محصولی کامل تر را در اختیارشان بگذارد.

وال استریت ژورنال: اپل در ۲۰۱۶ وارد رقابت با «پی پل» می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *